Dzieci przedszkolne z grup pięcio- i sześciolatków oraz dzieci z klas I-III zapraszamy na zajęcia z przyrody. Będą one prowadzone w atrakcyjnej i przystępnej formie przez przyrodników, na co dzień pracujących w terenie i mających doświadczenie w prowadzeniu zajęć z dziećmi.

Proponowane tematy zajęć:

• Jakie to drzewo?

• Ptaki w mieście

W trakcie zajęć dzieci będą uczyły się rozpoznawać gatunki drzew i krzewów oraz gatunki ptaków występujące w bezpośrednim sąsiedztwie przedszkoli i szkół. Pierwsza część zajęć będzie prowadzona w terenie, w najbliższym otoczeniu placówek oświatowych, a następnie zdobyta wiedza będzie utrwalana w części kameralnej zajęć z wykorzysta-niem kart pracy. Ze względów organizacyj-nych zajęcia prowadzone będą równolegle przez dwie osoby dla dwóch klas lub grup – w jednej klasie będą prowadzone zajęcia z tematu "Jakie to drzewo?" a w drugiej – "Ptaki w mieście". Po zakończeniu pierwszego cyklu zajęć dydaktycy przejdą do grup, w których nie prowadzili zajęć. Cały cykl zajęć będzie trwał ok. 4 godziny dydaktyczne dla jednej klasy lub grupy.

 

Warsztaty są prowadzone nieodpłatnie w terminie:
od 18.09.2017 r. do 31.10.2017 r.

 

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt i ustalenie daty zajęć do dnia: 10.09.2017 r.,

ponieważ liczba miejsc jest ograniczona.

 

UWAGA: na rok 2017 wszystkie terminy są już zarezerwowane ! Zapraszamy w 2018 r.

 


telefon: 797 568 365

e-mail: warsztaty.vitis@onet.pl

 

Zajęcia będą prowadzone przez doświadczonych przyrodników zatrudnionych przez firmę „Vitis Iwona Paszek”,

a dofinansowane przez WFOŚiGW w Toruniu.

 

 

O nas

 

Jesteśmy młodym, prężnym zespołem zapaleńców, którzy posiadają duże doświadczenie w badawczych pracach terenowych. Jest to przede wszystkim obszar województwa kujawsko-pomorskiego, ale również eksplorujemy różne ciekawe tereny w całej Polce. Mamy też spore doświadczenie w prowadzeniu zajęć z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi z zakresu przyrody i ochrony środowiska. Jesteśmy też rodzicami i wiemy, jak to jest, kiedy idziemy na spacer, a dzieci ciągle pytają o wszystko, co jest w zasięgu wzroku, chcą wszystkiego dotknąć, posmakować i dowiedzieć jak się nazywa.

 

 

 

 

 

© 2017 ViTiS IP