Dzieci przedszkolne z grup pięcio- i sześciolatków oraz dzieci z klas I-III zapraszamy na zajęcia z przyrody. Będą one prowadzone w atrakcyjnej i przystępnej formie przez przyrodników, na co dzień pracujących w terenie i mających doświadczenie w pracy z dziećmi.
Proponowane tematy zajęć:
• Jakie to drzewo?
• Ptaki w mieście
W trakcie zajęć dzieci będą uczyły się rozpoznawać gatunki drzew i krzewów oraz gatunki ptaków występujące w bezpośrednim sąsiedztwie przedszkoli i szkół. Pierwsza część zajęć będzie prowadzona w terenie, w najbliższym otoczeniu placówek oświatowych. Następnie zdobyta wiedza będzie utrwalana w części kameralnej zajęć z wykorzystaniem kart pracy. Warsztaty będą trwały 2 godziny dla jednej klasy lub grupy, dostosowujemy je do rytmu zajęć w szkołach i przedszkolach.

 

 Warsztaty są prowadzone nieodpłatnie w terminie: od 10.09.2018 r. do 31.10.2018 r.

 

Zainteresowanych prosimy o kontakt. Liczba miejsc jest ograniczona.

 

telefon: 691-634-755 (dr Bartłomiej Pacuk – prowadzący zajęcia „Ptaki w mieście”)
e-mail: warsztaty.vitis@onet.pl

 

UWAGA: na rok 2018 wszystkie terminy zajęć „Jakie to drzewo?” są już zarezerwowane ! Zapraszamy na zajęcia „Ptaki w mieście”
 
Zajęcia są prowadzone przez doświadczonych przyrodników na zlecenie „Vitis Iwona Paszek”, a finansowane przez WFOŚiGW w Toruniu.

 

 

 

O nas

 

Jesteśmy młodym, prężnym zespołem zapaleńców, którzy posiadają duże doświadczenie w badawczych pracach terenowych. Jest to przede wszystkim obszar województwa kujawsko-pomorskiego, ale również eksplorujemy różne ciekawe tereny w całej Polce. Mamy też spore doświadczenie w prowadzeniu zajęć z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi z zakresu przyrody i ochrony środowiska. Jesteśmy też rodzicami i wiemy, jak to jest, kiedy idziemy na spacer, a dzieci ciągle pytają o wszystko, co jest w zasięgu wzroku, chcą wszystkiego dotknąć, posmakować i dowiedzieć jak się nazywa.

 

 

 

 

 

© 2018 ViTiS IP